Izba zatwierdza budżet i debatuje nad przejrzystością rodziców, wyborem szkoły i przedszkola (2023)

Chamber approves budget and debates transparency of parents, choice of school and daycare (1)

Reprezentant Izby Reprezentantów Tim Moore, R-Cleveland. Liz Bell/EdukacjaNC

podziel się tą historią

  • North Carolina House uchwalił swój budżet po debatach poświęconych finansowaniu K-12, rozszerzeniu wyboru szkół i dodatkowych wymagań dla nauczycieli. #nced #ncga #ncpol

Chamber approves budget and debates transparency of parents, choice of school and daycare (2)

Izba Deputowanych zatwierdziłaTwój budżetW czwartek stosunkiem głosów 78 do 38, po omówieniu części składowych i głosowaniu nad poprawkami, z których część dotyczyła edukacji.

„Ten plan zapewnia historyczne finansowanie edukacji K-12 w wysokości 60% całkowitego budżetu państwa”.Abgeordneter Donny Lambeth, R-Forsyth, powiedział w środę na podłodze domu. „Nasz plan poszerza również wybór szkół, zapewnia większą przejrzystość w klasie, kieruje więcej zasobów na bezpieczeństwo i zdrowie w szkole, zmniejsza zadłużenie w porze lunchu i (i) zapewnia większe wsparcie dla mniejszych systemów szkolnych”.

Następnie Senat wyda, omówi i zatwierdzi twój plan. Przywódcy ustawodawczy z obu izb będą negocjować ostateczny budżet, który gubernator Roy Cooper przedłoży do podpisu lub weta.

GOP ma teraz możliwość odrzucenia weta gubernatoraKongresmenka Tricia Cothamhrabstwa Mecklenburg zmienił w tym tygodniu swoją przynależność z demokratycznej na republikańską.

Budżet Izby wysłałby 24 miliardy dolarów do Departamentu Nauczania Publicznego w zakresie edukacji K-12 w ciągu najbliższych dwóch lat, w tym 7,5% ogólnych podwyżek wynagrodzeń dla nauczycieli w okresie dwuletnim, a także innych docelowych podwyżek i stopniowego średniego wzrostu wzrostu o 11,2% , podwyżka o 7,5% dla dyrektorów i pracowników niecertyfikowanych oraz dodatkowa podwyżka o 2% dla kierowców autobusów. Przywróciłaby też nauczycielską pensję i wprowadziła płatny urlop rodzicielski dla nauczycieli.

(Video) Transmisja obrad LXXVIII sesji Rady Miejskiej w Dębicy

Najbardziej dyskutowane w tym tygodniu kwestie związane z edukacją dotyczą poszerzania wyboru szkół i polityki mającej na celu angażowanie rodziców w podejmowanie decyzji edukacyjnych.

Budżet rozszerzyłby stypendia okolicznościowe, utworzyłby komisję do przeglądu standardów akademickich niezależną od Państwowej Rady Edukacji, wymagałby od nauczycieli publikowania materiałów i działań w Internecie oraz utworzyłby lokalne rady doradcze ds. Mediów w celu zbadania wyzwań związanych z materiałami edukacyjnymi.

„Wiele zmian politycznych w tej ustawie ma na celu dać rodzicom głos, ale zamiast tego uprawiamy politykę z przyszłością naszych dzieci”.Deputowana Julie Von Haefen, D-Wake, powiedział w środę na podłodze. „W czasach, gdy nauczyciele już teraz znajdują się pod ogromną presją z powodu niedoborów kadrowych i zasobów, ta ustawa nadal podważa autorytet zawodu nauczyciela i nie wspiera nauczycieli”.

Jeśli chodzi o wczesną opiekę nad dzieckiem i edukację, budżet przeznaczyłby 537 milionów dolarów na Departament Rozwoju Dziecka i Wczesnej Edukacji. Przeznaczy 24 miliony dolarów na nowe fundusze na podniesienie stawek dotacji i dodatkowe 5 milionów dolarów rocznie na Smart Start. Istnieje również jednorazowa płatność w wysokości 10 milionów dolarów na projekt pilotażowy, który uprawnia nauczycieli do stypendiów na opiekę nad ich własnymi dziećmi, jednorazowa płatność w wysokości 900 000 dolarów w ciągu trzech lat na ustanowienie pilotażowej opieki nad dziećmi w trzech hrabstwach oraz dotacja w wysokości 1,05 miliona dolarówszkoła cudów, organizacja, która prowadzi platformę dla firm zajmujących się opieką nad dziećmi i pomaga otwierać nowe placówki wspierając tworzenie nawet 300 nowych rodzinnych ośrodków opieki dziennej.

Ale nie obejmuje prośby o 300 milionów dolarów od przewodniczących klubu wczesnodziecięcego o zrekompensowanie dotacji, aby uniknąć klifu fiskalnego, gdy skończą się federalne fundusze pomocowe.

Kilku prawodawców zwróciło uwagę na brak funduszy w porównaniu z prośbami adwokatów i członków bezpartyjnych.

„Inwestujemy, ale znowu nie jesteśmy solidni” – powiedział.Przedstawiciel Robert Reives, D-Chatham, o alokacjach rodzinnych na opiekę nad dziećmi. „COVID powiedział nam jedno: opieka nad dziećmi to wielki biznes. Mówimy o osobach, które nie wróciły na rynek pracy – przytłaczająca liczba osób twierdzi, że potrzebuje możliwości posiadania kogoś, kto zaopiekuje się ich dziećmi”.

Poseł David Willis, R-União, współprzewodniczący Klubu Wczesnego Dziecka oraz właściciel i operator programu opieki nad wczesnym dzieckiem, wskazał pilotów, którzy dodali zmiany do planu.

„Przechodzimy przez kryzys dla wielu dostawców w całym stanie i byliśmy tam przed COVID” – powiedział Willis. „Zawsze jest miejsce na ulepszenia… ale ponieważ mamy wiele części poświęconych opiece nad dziećmi, zrobią kilka historycznych rzeczy”.

Willis dodał, że rozmowy konferencyjne mogą prowadzić do większej liczby problemów we wczesnym dzieciństwie.

– Jest jeszcze wiele do zrobienia – powiedział. „Będziemy to kontynuować w ramach procedury konferencyjnej z Senatem”.

Budżet obejmuje 1,5 miliarda dolarów na system community college z takimi samymi podwyżkami wynagrodzeń dla nauczycieli i nauczycieli K-12 - 4,25% w latach 2023-24 i 3,25% w 2024 roku - 25 dolarów - oraz 25,9 miliona dolarów na rekrutację i utrzymanie wykładowców. Obejmuje to 16 milionów dolarów powtarzających się w obu latach w celu odzwierciedlenia korekt związanych ze wzrostem liczby zapisów. Zapewniłoby to również 25 milionów dolarów w obu latach na program pomocy finansowej Longleaf Commitment.

Budżet zapewniłby środki na rozwój personelu, z których część byłaby ukierunkowana na określone branże. Obejmuje 15 milionów dolarów na zniesienie opłat rejestracyjnych za kursy kształcenia ustawicznego, 40 milionów dolarów na programy zdrowotne i 30 milionów dolarów na wsparcie kosztownych programów zasobów ludzkich.

„Kolegium społeczne pozostaje w czołówce, jeśli chodzi o tworzenie możliwości dla swoich studentów”Przedstawiciel James Roberson, D-Wake— powiedział środa. „Twój wkład ma ogromny wpływ na nasze władze lokalne, dystryktowe i stanowe”.

(Video) XLVIII Sesja Rady Miasta Zakopane

Roberson poprosił o wyższe podwyżki płac.

„Doceniam to, co zostało rozważone pod względem podwyżek płac, ale jestem rozczarowany, że ci ludzie nadal pozostają w tyle” – powiedział. „Możemy to zrobić znacznie lepiej”.

Co się zmieniło od zeszłego tygodnia?

Izba uchwaliła w tym tygodniu pewne zmiany w planie.ponieważ został wydany w zeszłym tygodniu.

  • Azmianana zewnątrzPrzedstawiciel John Bradford, R-MeklemburgiaW środę zostanie stworzona licencja nauczyciela specjalnie dla nauczycieli Montessori.
  • Azmianana zewnątrzParlamentarna Frances Jackson, D-Cumberland, powstrzymałoby zmniejszanie liczebności klas w klasach czwartych i piątych na jeden rok, aby pomóc okręgom, które mają trudności ze znalezieniem nauczycieli spełniających te wymagania.
  • Azmianana zewnątrzZastępca Hugh Blackwell, R-Burke, kieruje Departamentem Edukacji Publicznej do zbadania możliwości umieszczania prywatnych placówek dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, które wymagają intensywnej opieki.
  • Azmianana zewnątrzPoseł Donna White, R-Johnston, przeznaczyłoby połowę funduszy (5,5 miliona dolarów) na istniejący program w szkołach średnich mający na celu ograniczenie używania e-papierosów, aby dotrzeć do uczniów szkół podstawowych z tym samym programem.

„Teraz wiemy z raportów od nauczycieli, dyrektorów i rodziców, że uczniowie palili w klasie od czwartej i piątej klasy” – powiedział White. „...Musimy go powstrzymać, zanim pójdzie do liceum.”

Przejrzystość czy niepotrzebne wymagania wobec nauczyciela?

Kilku demokratycznych urzędników w środę bezskutecznie próbowało usunąć elementy budżetu poprzez zmiany, w tym utworzenie komitetu ds. standardów akademickich, publikowanie wymagań dla nauczycieli, materiałów i działań w Internecie oraz rozszerzenie programu stypendialnego. Badanie możliwości.

Vertreter Amber Baker, D-Forsyth, zaproponował nieudaną poprawkę, która usunęłaby ten punkt, tworząc komisję do rekomendowania standardów akademickich zarządowi stanowemu.

„Ta komisja byłaby repliką tego, za co już odpowiada nasza rada stanowa” – powiedział Baker.

Przedstawiciel Jeffrey Elmore, R-Alexander, Wilkes, powiedział, że komisja pomoże rodzicom lepiej zrozumieć ustalanie standardów.

„Jedną z rzeczy, które zrobił COVID, gdy szkoły przeszły w pełni online, jest to, że rodzice stali się znacznie bardziej świadomi tego, co naprawdę dzieje się w szkołach” – powiedział Elmore. „Ten Komitet Doradczy ds. Standardów jest sposobem na zapewnienie przejrzystości w opracowywaniu naszych ogólnostanowych standardów, których nasi nauczyciele uczą w ramach różnych programów”.

Baker powiedział, że rodzice są już informowani o materiałach, których uczą się ich dzieci, a zaangażowanie rodziców jest częścią procesu dla zespołów i komitetów doskonalenia szkół na poziomie dystryktu.

„Jako pedagog mam problemy ze zwykłymi obywatelami decydującymi o tym, co dzieje się w naszych szkołach” – powiedział Baker. „Nie robimy tego w przypadku zawodów prawniczych. Nie robimy tego w przypadku zawodów medycznych. Zatem przejrzystość to jedno, a szum medialny to drugie”.

Niepowodzenie w zmianiePrzedstawiciel Gloristine Brown, D-Pitt, usunęłoby wymóg publikowania materiałów szkoleniowych w Internecie i utworzenia lokalnych komitetów do badania wyzwań związanych z materiałami szkoleniowymi.

„To prawie jak mikrozarządzanie naszymi szkołami i mówimy, że ufamy naszym nauczycielom” – powiedział Brown.

Elmore powiedział, że artykuł zawiera „systematyczne ramy działania tego procesu”, jeśli ktoś uzna materiał za nieodpowiedni.

(Video) 47 Sesja Rady Miejskiej w Radzyminie, 27 czerwca 2022 r.

Kolejna nieudana poprawka wyeliminowałaby wymogi sprawozdawcze.Dep. Rosa Gill, D-Wake.

„Niedobory nauczycieli są na poziomie kryzysowym” – powiedział Gill, dodając, że dodatkowe wymogi w zakresie sprawozdawczości raczej przeciążyłyby nauczycieli niż poprawiłyby warunki pracy w zakresie zatrudniania i zatrzymywania pracowników.

„Uniemożliwiamy naszym uczniom otrzymanie wysokiej jakości edukacji, na którą zasługują” – powiedział Gil.

Zastępca John Torbett, R-Gaston, bronił artykułów i powiedział, że słyszał od rodziców, którzy chcą większego dostępu do zajęć i materiałów w klasie.

„Pracujemy dla nich i jeśli o coś poproszą, myślę, że konieczne jest, abyśmy ich wysłuchali” – powiedział Gaston.

Niepowodzenie w zmianieReprezentant Tim Longest, D-Wake, obniżyłoby z 10% do 7% kwotę, którą rodzice ubiegający się o zasiłek na opiekę nad dzieckiem muszą płacić z 10% swoich dochodów. Willis powiedział, że sprzeciwia się zmianie, ponieważ zmniejszyłaby liczbę dotacji dla rodzin.

Redukcja pozwoliłaby zaoszczędzić rodzinom około 5500 dolarów rocznie, powiedział Longest.

„Jedną z moich obaw związanych z tym budżetem jest to, że wciąż nie wystarczy na inwestycje w przyszłość Północnej Karoliny” – powiedział Longest. „Być może nie ma lepszego przykładu takiej przyszłości niż pracujące rodziny wychowujące małe dzieci”.

finansowe rodzicielstwo

Niepowodzenie w zmianieDep. Lindsey Prather, D-Buncombe, próbowała wycofać rozszerzenie programu Bolsa Oportunidade, który płaci uczniom za uczęszczanie do szkół prywatnych. Artykuł rozszerza uprawnienia na uczniów klas od 3 do 8, którzy wcześniej nie uczęszczali do szkół publicznych.

„Państwo ma konstytucyjny obowiązek zapewnienia każdemu uczniowi dostępu do solidniejszej edukacji podstawowej” – powiedział Prather. „Niestety Program Stypendialny Szansa zapewnia finansowanie publiczne podmiotom niepublicznym, które nie są odpowiedzialne za kształcenie naszych studentów. Jeśli państwo zapewnia środki publiczne na wspieranie edukacji uczniów w szkole prywatnej, państwo jest odpowiedzialne za zapewnienie, aby ci uczniowie również otrzymali solidne wykształcenie podstawowe. Obecna struktura tego programu stypendialnego nie pozwala na znaczącą odpowiedzialność za wyniki uczniów ani rygorystyczną ocenę programu.

Dep. Dean Arp, R-Union, opowiadała się za programem jako upominkiem dla rodziców niezadowolonych ze szkoły swoich dzieci.

„Nie ma dobrego powodu, aby nie oferować rodzicom w klasach od czwartej do ósmej tego samego wyboru, który jest dostępny dla najbogatszych w Północnej Karolinie” – powiedział Arp.

Czwartkowa debata była kontynuowana w sprawie dodatkowych wymagań dla nauczycieli i wyboru szkołyZmianato nie zadziałałoPrzedstawiciel Laura Budd, D-Meklemburgia, co wymagałoby od szkół zatrudnienia koordynatorów ds. zgodności w celu spełnienia dodatkowych wymagań.

Demokratyczni urzędnicy podzielali obawy dotyczące wpływu kierowania funduszy publicznych na opcje niepubliczne na tradycyjne szkoły publiczne.

(Video) LVI Sesja Rady Gminy Michałowice

„Najlepszy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki to stworzenie niesamowitego systemu edukacji publicznej” – powiedział poseł Reives. „Więc nie chodzi tylko o płacenie nauczycielom. Nie chodzi tylko o najwyższą wypłatę… Te historie są złe, ale chodzi o to, że musimy zdecydować, w którą grupę ludzi inwestować ”.

Przejdź tutajaby dowiedzieć się więcej o tym, co obejmuje budżet na wczesną opiekę i edukację, K-12 i Community Colleges.

Aktualności Budżet publiczne szkoły wyższe wczesne dzieciństwo K-12 Okres legislacyjny 2023

Chamber approves budget and debates transparency of parents, choice of school and daycare (3)

Lisa Bell

Wyślij e-mail do Liz Bell

Liz Bell jest reporterem wczesnego dzieciństwa EducationNC.

(Video) Sesja Rady Miasta - 22.12.2020

Videos

1. LV sesja Rady Miejskiej w Gryfinie w dniu 30 czerwca 2022 roku - część I
(Gmina Gryfino)
2. LII sesja Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego
(KochamTomaszów)
3. XLVIII Sesja Rady Gminy Sawin
(Gmina Sawin)
4. XXXIII Sesja Rady Miasta Zamość w dniu 28 czerwca 2021, godz. 13:00, sala Consulatus
(Miasto Zamość)
5. XXXII Sesja Rady Miasta Zamość w dniu 31 maja 2021, godz. 13:00, sala Consulatus
(Miasto Zamość)
6. XXVII Sesja Rady Miasta Zamość w dniu 29 grudnia 2020, godz. 13:00 - sesja zdalna
(Miasto Zamość)

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Edwin Metz

Last Updated: 18/10/2023

Views: 5439

Rating: 4.8 / 5 (58 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Edwin Metz

Birthday: 1997-04-16

Address: 51593 Leanne Light, Kuphalmouth, DE 50012-5183

Phone: +639107620957

Job: Corporate Banking Technician

Hobby: Reading, scrapbook, role-playing games, Fishing, Fishing, Scuba diving, Beekeeping

Introduction: My name is Edwin Metz, I am a fair, energetic, helpful, brave, outstanding, nice, helpful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.